Jakie akcesoria decydują o zwycięstwie e-sportowca?

Niczym żołnierz ruszający na front, gracz musi wyposażyć się w należyte uzbrojenie, które pozwoli wykonywać dokładniejsze ruchy w minimalnym czasie. Akcesoria e-sportowe poważnie wpływają na wyniki, więc lekceważenie ich specyfikacji kończy się słabymi występami. Poza talentem to drugi decydujący czynnik.

Według danych dostępnych autorowi artykułu na szpicy trzeba umieścić myszy dla graczy. Mają największy wkład w końcowy wynik widoczny w rankingach. Myszy gamingowe dzielą się już na wybrane gatunki, czyli inny model do FPS, a zupełnie inny dla nie tak szybkich gier ekonomicznych. E-sportowiec nie jest skąpcem i z reguły poświęca większą sumę na mysz. Naturalnie może ją otrzymać od producenta, ale dopiero gdy już wdrapie się na szacowne pozycje w rankingach.

Klawiatura dla gracza również może przechylić szalę zwycięstwa w stronę, gdzie akurat wy siedzicie za monitorem. Kariera e-sportowca oznacza, że osoba będzie do niej przyspawana przez lata. W nocy gracze śnią o klawiaturach mechanicznych. W porównaniu z myszą wymienioną w poprzednim akapicie, klawiatura gamingowa będzie kosztowała przynajmniej raz tyle. Pamięć, oprogramowanie, mechaniczne przełączniki – te komponenty mogą spowodować, że cena podskoczy do 600-800 złotych.   

myszy gamingowe    

E-sportowcy biorący udział w zawodach drużynowych muszą uzupełnić listę wyposażenia o słuchawki gamingowe. W innym przypadku w hali, gdzie rozgrywane są finały, graczy zagłuszy publiczność i kompletnie nie będą mogli się ze sobą komunikować. Nie podchodźcie do produktów bez mikrofonu, gdyż nie można ich nazwać porządnymi słuchawkami gamingowymi.  

Jak widać trzy typy akcesoriów wiodą prym. Lecz w zależności od stopnia specjalizacji gier, momentami potrzebne są jeszcze dziwniejsze kontrolery. Ściganie samochodami wymaga kierownicy, a ewolucje w powietrzy osobnego drążka sterowniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *